משאית ממותגת בצבעי חום מיועדת לאשפה אורגנית ואילו משאית עם מיתוג ירוק מיועדת לפסולת יבשה. גם הפועלים שמפנים את האשפה ילבשו אפוד זוהר בצבע כתום לפסולת אורגנית ואפוד צהוב לפסולת יבשה. המיתוג החדש נועד להקל על התושבים וגם על עובדי הקבלן שמפנים את האשפה ועל מנת שתהליך הפרדת האשפה יפעל בצורה מיטבית יותר ויימנעו אי הבנות ובלבולים מיותרים.

כיום ישנם 30.000 תושבים ברחבי כפר סבא שלוקחים חלק בפרויקט הפרדת האשפה.. פרויקט הפרדת אשפה כולו יוטמע בכל העיר באופן הדרגתי, במשך 3 שנים והצפי הוא שעד סוף שנת 2014 תתקיים הפרדת אשפה מלאה בעיר כולה. ההשקעה בפרויקט הינה של עיריית כפר-סבא והמשרד להגנת הסביבה, כשלאחר השלמתו, הפרויקט צפוי לחסוך הטמנה של כ-13,000 טון אשפה בשנה, או כ-1,000 משאיות אשפה, המהווים כ-80% מסך האשפה האורגנית המיוצרת על ידי תושבי העיר.

צביקה צרפתי ממלא מקום ראש העיריה ומחזיק תיק איכות הסביבה הביע שביעות רצון מהתקדמות התהליך ומהשיפורים שנעשים אונליין בפרויקט ואמר כי: "תהליך הפרדת האשפה בעיר נמצא בעיצומו והתוצאות בהחלט משביעות רצון. אלפי בתי אב לוקחים חלק פעיל במשימה החשובה כל כך כשהמטרה המשותפת הניצבת מול עינינו הינה כמובן שמירה על איכות הסביבה. אני בהחלט מברך את האגף לאיכות הסביבה ואת כל העוסקים במלאכה. זהו תהליך לימודי עבור כולנו והאגף לאיכות הסביבה אינו קופא על השמרים, מתקדם תוך כדי למידה, מסיק מסקנות מהשטח ומיישם אותם הלכה למעשה".

ראובן אביסף, מנהל המחלקה לניקיון העיר ומחזור באגף לאיכות הסביבה אמר כי "הצורך במיתוג המשאיות התעורר עקב פניותיהם של תושבים אכפתיים, שהצביעו על כך שלעיתים קיים בלבול בשטח וכי עובדי הקבלן המפנים את האשפה מתבלבלים ואוספים אשפה לא נכונה ופוגעים ברצף התהליך. אני שמח שהתושבים חשים שהם חלק בלתי נפרד מהתהליך החשוב הזה, ואנו באגף לאיכות הסביבה בהחלט קשובים להערותיהם ופניותיהם . ומכיוון שמדובר בפרויקט חדש, אני בהחלט יכול לומר כי אנו לומדים ומתקנים את הדרוש תיקון תוך כדי תהליך".

צילום עירית כפר סבא

{loadposition google02}