בשכונה החדשה, המשווקת תחת השם "פסגת ברקן", ייבנו 31 יחידות דיור פרטיות בנות שתי קומות המיועדות לזוגות צעירים ומשפרי דיור, אשר מחפשים אווירה כפרית ומגורים בישוב קהילתי הממוקם במרחק קצר ממרכז הארץ. הבית מתוכנן כבית ירוק, בדגש על מקדם תרמי גבוה על פי שיטת הבניה המתקדמת ESB. מחיר יחידת דיור בפרויקט, בגודל ממוצע של 228 מ"ר, עומד על כ- 1.4 מיליון שקל.


שיטת הבניה ESB, אשר פותחה על ידי חברת "קל-קר עין כרמל" בשיתוף חברת "לבנים", הנה שיטה מתוחכמת לבנית קורות בטון מבודדים, מחופי טיח ואבן. השיטה נחשבת לשיטת בניה ירוקה ומתקדמת אשר נותנת מענה לדרישה להתייעלות אנרגטית במבנים. על פי השיטה, מבוצע בידוד תרמי של מעטפת הבית (גג, קירות ופתחים), המהווה מרכיב עיקרי בשימור האנרגיה ובחיסכון בחשמל. קירות חיצוניים הנבנים עלפי השיטה (תבניות ESB), מאפשרים שמירה על נוחות תרמית גבוהה וטמפרטורה יציבה בבית לאורך כל השנה, תוך שימוש מינימלי במערכות החימום והקירור. הרכבו הייחודי של קיר בטון הבנוי בתבניות ESB מציע איכויות של בידוד משולב במסה תרמית המביאים להתייעלות אנרגטית מהותית. השיטה החדשה מיושמת גם בבניה חדשה וגם בבניה קיימת, בעיקר בפרויקטים של תמ"א 38 לחיפוי בניינים.

"בנייני בר אמנה", יוזמת ומובילה פרויקטים של בנייה למגורים ביישוביה וברחבי יישובי יש"ע. ייחודיות הפרויקט בברקן, הנמצא בתנופת בניה, הוא בשילוב בניית אבן ועל פי שיטת בניה שנותנת איכויות גמר גבוהות מהסטנדרט המוצע במשק.


"מדובר על חיסכון של 9%-15% בעלות השלד", מספר אבי אבשני, קבלן הבניה של הפרויקט. "עיקר החיסכון נובע מהדבקת אריחי אבן בעלות של 100 שקל למטר. כעת אני בונה בשיטה זו בברקן, אך אני מתעתד לחזק בשיטה זו מבנים בפרויקטים של תמ"א 38. מדובר בשיטה ירוקה ביותר, ואין אפילו שאריות חומר במקום, משום שהן נאספות למחזור". לדברי אבשני, כשהתחיל לבנות בשיטה זו צוות העובדים שלו ביצע את העבודה בתוך כשבועיים, וכעת כשהוכשר צוות העובדים, משך העבודה התקצר ל-4 ימים למבנה.


לדברי גבי סקורר, מנכ"ל חברת קל-קר עין כרמל: "בניה בשומרון מאופינת בדרישה לבידוד ברמה גבוהה ביותר של קירות מעטפת הבית, עקב תנאי האקלים של הסביבה. בשנה האחרונה נבנו מספר פרויקטים באזור השומרון בשיטת ESB על ידי חברות וארגונים שבחרו בבניית קירות בטון יציבים וחזקים, שהנם בעלי מקדם בידוד גבוה ואשר מביאים לניצול וחיסכון מהותי באנרגיה עבור הדיירים".

קל-קר עין כרמל, הנה חברה המתמחה בפיתוח וייצור מוצרי פוליסטירן. החברה הוקמה בשנת 1967 ונחשבת כיום למובילת שוק הפוליסטירן בישראל. פתרונות החברה ומוצריה מוטעמים בתעשיית הבניה, התעשייה, המזון והחקלאות ועל לקוחותיה נמנים החברות המובילות בארץ בכל תחום. החברה, בבעלות קיבוץ עין-כרמל, מעסיקה כ- 100 עובדים, בהם מחלקת מחקר ופיתוח השוקדת על פיתוח מוצרים ופתרונות מיחזור.
חברת קלקר עין הכרמל בשיתוף עם חברת לבנים, פיתחו סל של פתרונות להתייעלות אנרגטית במבנים תחת השם ESB.


לדברי אבי אפשני,מנכ"ל אפשני ניהול ופיקוח:"הפרוייקט מוכיח כי יזמים וקבלנים יכולים להוזיל את מחירי הדירות ולהגדיל את איכויות הבניה,שיטות בניה מתקדמות וירוקות יהוו את אבן הבסיס להשרדות חברות הבניה הקטנות."

יזם: בניני בר אמנה קבלן מבצע: אפשני ניהול פיקוח ובניה.

 

הדמיה יחסי ציבור

 

{loadposition google02}