מתחילת השנה נמכרו כ- 60 יחידות דיור, בהיקף כספי של כ- 80 מיליון שקל. חברת דרא, המשווקת את פרויקט הבית בנילי נמסר כי הופשרו מגרשים חדשים לשיווק ועבודות הפיתוח מואצות כדי לספק את הביקוש. מבנייני אמנה מסרו כי נותרו לה 5 בתים למכירה וכי בקרוב ייפתחו מגרשים חדשים

15 משפחות נוספות צפויות לעלות ליישוב ניל"י לאחר שהשלימו עסקאות לרכישת בית בהרחבת הישוב. שתי היזמיות הבונות בישוב: צ.פ חברה לבניין ובנייני בר אמנה מודיעות על עסקאות שבצעו במהלך החודשים אפריל – מאי 2012:
• בתים בשטח בנוי של 140 מ"ר עם גינות בשטח של 230-250 מ"ר נמכרו תמורת כ- 1.4 מיליון שקל.
• בתים בשטח בנוי של 180 מ"ר עם גינות בשטח של 180-240 מ"ר, נמכרו תמורת כ- 1.46 מיליון שקל.
• בתים בשטח בנוי של 120 מ"ר (ארבעה חדרים) ומעטפת הרחבה בגודל 80 מ"ר, במגרש בגודל של כ- 400 מ"ר נמכרו תמורת 1.37 מיליון שקל.
• בתים בשטח בנוי של 120 מ"ר, מעטפת הרחבה של 30 מ"ר ויחידת דיור נפרדת (עם מדרגות וכניסה נפרדות) בגודל 50 מ"ר, במגרש בשטח של 500 מ"ר,נמכרו תמורת 1.45 מיליון שקל.

על הבתים של צ.פ.
צ.פ בונה 100 בתים פרטיים דו משפחתיים בנילי, בגודל של 140-180 מ"ר עם גינות בשטח של 180-300 מ"ר. הבתים של צ.פ. מצטיינים בתכנון אדריכלי קפדני ויצירתי, בניה באבן ומפרט עשיר.

על הבתים של בנייני בר אמנה
בתי אמנה משווקת בתים חד משפחתיים בשיטת ה"בית הצומח", אשר גודלו הבסיסי 120 מ"ר, אולם ניתן להרחיבו לגודל 200 מ"ר, ללא שבירת קירות חלק מהבתים אף כוללים גגות סלולאריים שמטרתם לסייע לכלכלת המשפחה ולהחזר המשכנתא כמו גם לשמור על סביבה ירוקה.

מחברת דרא, המשווקת את ה"בית של נילי" ומחברת בנייני בר אמנה נמסר כי רוב רוכשי הבתים בנילי הם משפרי דיור מאזור מודיעין (הרב המכריע של הרוכשים), חלק נוסף מגיע מירושלים, מבשרת ציון ופתח תקווה. כמו כן, בימים אלו מתחילה חזרה של הדור השני שנולד וגדל בנילי, למגורים בישוב.

הישוב נילי, שהוקם בשנת 1980, הוא ישוב קהילתי כפרי הממוקם במטה בנימין, שישה קילומטרים מצומת שילת. הישוב הוקם על ידי תנועת אמנה, ההסתדרות הציונית, המועצה אזורית מטה בנימין, וגרעין התיישבות של תנועת בני ברית העולמית.
בניל"י משלבים חיי קהילה פעילים, מערכת חינוך מצטיינת ואיכות חיים המצטיינת בתשתיות פנאי, תרבות וספורט המאפשרות לכל התושבים ליהנות מחיים פעילים בישוב. כל אלה בסביבה כפרית נעימה ונוף לכיוון מישור החוף. מערכת החינוך בניל"י כוללת בית ספר יסודי קהילתי לכיתות א-ח, גני ילדים ופעוטון. כמו כן קיים מערך לחינוך בלתי פורמלי בישוב, הכולל חוגים לכל הגילאים, הצגות ילדים וג'ימבורי שהוקם על ידי תושבי ניל"י עבור ילדיהם. בישוב קיים מועדון נוער במסגרתו פועלת תנועת הנוער "המכבי הצעיר" וחברים בה ילדי הישוב, החל מכיתה ג' ועד כיתה יב'.

בנילי חיות כיום כ- 200 משפחות ובימים אלה נבנים בישוב עוד כ- 100 יחידות דיור על ידי החברות צ.פ. חברה לבניין וכ- 50 יחידות דיור על ידי חברת בנייני בר אמנה.

צילום: יחסי ציבור

{loadposition google02}