בחברה מעריכים שהפרויקט הייחודי יסייע לקבע את מעמדו היוקרתי של היישוב מוצא עלית בפרברי ירושלים.

פרויקט ארזה- מוצא עלית נמצא בתחום היישוב הכפרי מוצא עלית, ומשתרע על שטח של כ-80 דונם, כשהגישה אליו הינה דרך כביש שבע האחיות. הפרויקט מורכב משני מתחמי מגורים בני 3 קומות, כאשר בכל קומה יש 2 דירות.

במרכז השכונה ישומרו הבניינים ההיסטוריים ויהפכו לשטחים לשימושם של כל תושבי מוצא עלית. לב הפרויקט כולל מבנה ההיסטורי של בית ארזה, שישוקם וישוחזר. מעבר לכך, יכלול הפרויקט שירותים נרחבים לטובת דיירי הפרויקט, כגון חדר כושר, בריכת שחיה ועוד. ייחודיות השכונה והרצון לשמר על סביבה כפרית ויוקרתיות, תבוא לביטוי בין השאר על ידי סגירת כל השכונה לתנועת כלי רכב. מלבד לכביש גישה לרכבי חירום, לא תתאפשר כניסת כלי רכב לשכונה כולה, כאשר דיירי השכונה יכנסו ישירות לחניה (מתחת לביתם), ואילו תושבי מוצא עלית, יוכלו להיכנס לפארק ולבניין הראשי, בשביל גישה רגלי. כך יובטח שהתושבים, ובכללם ילדי היישוב, ייהנו מפארק מוגן ומביטחון מלא.arza291213b

חלוקת הדירות לפי שטח הינה כמעט זהה בכל אחד מהמתחמים, כאשר בכל בניין יהיו 6 דירות ומעלית, המחברת בין קומות המגורים לחניון. קומת הקרקע תורכב משתי דירות גן, בעלות כניסה נפרדת ומרתף פרטי, כשכל דירה בנויה על שטח של כ- 150 מ"ר ומרתף בגודל 30-70 מ"ר. הקומה השנייה תכלול שתי דירות מיני פנטהאוז המתפרשות על שטח של כ- 140 מ"ר עם מרפסות בגדלים של כ- 25 מ"ר, ואילו הקומה השלישית תורכב משתי דירות פנטהאוז רחבות ידיים בגודל של 160-180 מ"ר וגלריה מרהיבה, כשלכל דירה מרפסת מרשימה המתפרשת על כ- 60 מ"ר ומעלה. יצוין כי חברת אזורים ביצעה בפרויקט מכירה מוקדמת, שבה כבר נמכרו כ-25 דירות.

הפרויקט כולל דירות בהיקף כספי של למעלה מ-700 מילון שקל, כאשר ייבנו 218 דירות שיבנו במחיר התחלתי של כ- 22 אלף שקל למ"ר, בגדלים ועיצובים מגוונים, כגון- דירות גן, מיני פנטהאוזים, ופנטהאוזים. 

ב- 1898 הגיעו למקום בנימין זאב הרצל ונטע בו ארז. הרצל הגיע למוצא לאחר סיום פגישתו עם הקיסר וילהלם השני בירושלים מתאר את האירועים ביומנו:"הנסיעה מירושלים למוצא בדרך הציורית הזאת, המזכירה קצת את הפירינאי, חלפה בקלות. במוצא, על חלקתו של ברוזה, על צלע הגבעה, נטעתי ארז צעיר". הארז שניטע באותו יום קיבל בספרות ובעיתונות את השם "ארז הרצל". המקום הפך לסוג של אנדרטה וחקלאי מוצא שמרו עליו. במהלך מלחמת העולם הראשונה נפגע האתר והעצים נפגעו קשות, ככל הנראה כתוצאה מפגיעה של ערביי הכפרים השכנים. גדם הארז שנטע הרצל שוּמר מאוחר יותר בתוך קופסת זכוכית במקום, כשאת מסורת נטיעת העצים במקום העביר הרצל הלאה לראשוני נשיאי מדינת ישראל שנטעו כל אחד בתורו עץ במתחם. כיום מצויים בו העצים ששתלו יצחק בן צב, זלמן שזר, אפרים קציר, יצחק נבון וחיים הרצוג.

ב-1923 הונחה אבן פינה להקמת בית הבראה במתחם שתוכנן על ידי יוסף ברלין, בצמידות לאתר שבו ניטעו שלוש שנים קודם לכן האורנים. מדובר היה בגלגולו של רעיון שהעלה עוד הרצל. שטחו של בית ההבראה הוקצה ב 1904 והקמתו עברה להסתדרות הכללית. בסוף 1920 בית ההבראה פתח את שעריו לציבור הרחב ב-1924 ובו כשישים מיטות. דוד רמז הציע לקרוא למקום "ארזו" על שם ארזו של הרצל אם כי בהמשך הלכה ותפסה המקבילה הנקבית שהתקבלה לבסוף - "ארזה".בנוסף למיקומו הייחודי, ''בית ארזה'' נודע גם בזכות אדריכלות מרשימה ויוצאת דופן: הבניין הראשון והמרכזי במתחם תוכנן על ידי האדריכל יוסף ברלין, אשר יצר מבנה ניאו-קלאסי, שבמרכז שתי קומותיו מתעגלות מרפסות הנשענות על אכסדרת עמודים. חזית הבניין הייחודית הצדיקה את הכינוי שדבק בו - ''הבית הלבן''. בשנות ה-80 נזנח האתר רב-הקסם ובעל המטען ההיסטורי, ובבנייניו ניכרו פגעי הזמן. עם הקמת פרויקט ארזה מוצא עלית תחדש אזורים את המסורת, מתוך כוונה לציין את הקשר הייחודי בין המקום ובין היושבים בו.
 
עיצוב הדירות מאפשר לתושבי הפרויקט ליהנות מתחושה של "בית פרטי", בעוד שהם מתגוררים בלב מתחם מגורים איכותי, המספק מגוון רב של שירותים. כל אחת מהדירות תוכננה כך שהתושבים נהנים משטח רחב ידיים גם בפנים הדירה וגם מחוצה לה, בין אם מדובר בגינה פרטית או מרפסת. הדירות יעוצבו בסגנון 'חלל פתוח', כך שניתן לעצב את הדירה בהתאם לטעם האישי עם מרפסת המשתלבת בטבעיות בחלל. כמו כן, חלונות הדירה יורכבו ממסכי זכוכית גדולים מהם נשקף היטב הנוף באזור: כל אחת מ- 218 הדירות תפנה לנוף ירושלמי מרשים (צריחי הכנסיות בעין כרם, סכר בית זית, שכונת הר נוף, וכמובן הרי ירושלים), כשהחלק הפנימי של מתחמי המגורים יפנה לכיוון של כ-25 דונם של פארק ירוק עם פינות חמד ושבילים נסתרים העוברים בסמוך לעצי ארז עתיקים וחדשים (שיינטעו בקרוב).arza291213c

דרור נגל, מנכ"ל אזורים: "האבולוציה של זירת הנדל"ן באזור ירושלים יוצרת הזדמנות מיוחדת לקחת חלק בפרויקט נדל"ן איכותי וייחודי. הפרויקט במוצא-עלית אטרקטיבי בכמה רבדים: החל מההיסטוריה, הבניה המיוחדת והכפרית, והחיבור הקרוב לקהילה. התפיסה של חברת אזורים היא בניית בתים וסביבות מגורים שאנשים מאושרים לגור בהם. אני סמוך ובטוח כי האופי הקהילתי, עליו אנו עמלים להטמיע בכל פרויקט, יבוא לידי ביטוי גם בפרויקט יוקרתי זה. אני מברך על תחילת הפרויקט ומייחל לכך שהתהליכים והאישורים לפרויקטים הבאים יהיו מהירים יותר ופחות מסורבלים".