מתכנן השכונה והפרויקט הוא האדריכל רני זיס, אדריכל ומתכנן ערים בינלאומי אשר עיצב בין היתר את מלון 'פלאזה' בניו יורק. השכונה תבנה על פי תקן הבניה הירוקה ותכלול 13.5 מ"ר של שטח ירוק לכל תושב לעומת 5 מ"ר לתושב על פי המלצות משרד הפנים הנהוגה היום, כאשר בסמוך לשכונה מתוכננות להיבנות שתי תחנות כחלק מהקו הסגול של הרכבת הקלה

קריניצי החדשה (נקראת גם המשולש הגדול ו-רובע אלוף מאיר עמית) ממוקמת צפונית לביה"ח תל השומר, מערבית לקריית קריניצי ולקריית אונו וממזרח לכפר אז"ר. האזור מאופיין ברובו במגורים צמודי קרקע. השכונה משתרעת על שטח של כ- 235 דונם, ועליה עתידים להבנות כ - 1,000 יח"ד ב 5 מגדלי יוקרה ובבניה נמוכה של יחידות גן – גג וכן צמודי קרקע. חלק החברות אשדר, צמח המרמן ואזורים בפרוייקט הינו כ- 540 יח"ד. (מתוכן מכרו קרקע לבניין אחד בן 120 יח"ד לקבוצת חג'ג').

התכנית מאזנת בצורה מיטבית בין שימושי הקרקע השונים ובין תמהילי מגורים: מגדלים, מבנים בני 4 קומות וצמודי קרקע. השכונה מחולקת לאזורי בינוי שונים הפרושים בסיס הרחובות הפנימיים- רחוב דן שומרון ורחוב חיים בר-לב. בצידם הדרומיים והמזרחים של הרחובות מתוכננות 184 יח"ד צמודות קרקע המשלימות את המרקם הקיים של קריית קריניצי. היחידות מסודרות בקבוצות של 8 יחידות סביב רחוב משולב פרטי. מצדו האחר של הרחוב מתוכננות 196 יחידות מטיפוס גן-גג במבנים בני 4 קומות וחניה תת קרקעית. בצידם המערבי של הרחובות מתוכננות 680 יח"ד בחמישה מגדלי מגורים. המגדלים נישאים לגובה של 22-25 קומות וכללים כ"א כ- 120 יח"ד.

תוכנית הבינוי כוללת בין היתר, הקמת פארק רחב יידים ירוק בן 35 דונם, מסחר שכונתי ושטחים למבני ציבור הכוללים גני ילדים ומוזיאון. השכונה והמבנים מאופיינים כמרחב ירוק" הכולל פתרונות אקולוגיים וסביבתיים, פתרונות של מיחזור וצמצום הפגיעה בסביבה. כל המבנים בשכונה יבנו בהתאם לתקן הישראלי 5281 לבניה ירוקה. קריית קריניצי הסמוכה נחשבת לאחת משכונות המגורים האיכותיות והיוקרתיות ביותר באזור המרכז. לשכונה מדרג חברתי- כלכלי גבוה מאוד 9 מתוך 10 והרכב אוכלוסייה הכולל בסיס רחב של רופאים, קצינים, חברי סגל והנהלה באוניברסיטת בר אילן ואנשי עסקים.

ארנון פרידמן מנכ"ל אשדר אמר: "ברמת גן כולה מתגוררים כיום 150 אלף תושבים. ע"פ נתוני הלמ"ס, המדרג החברתי כלכלי של העיר עומד על 7 מתוך 10 ועדיין נחשב גבוה, זאת לעומת מדרג 9 הגבוה מאוד של קריית קריניצי. בקריית קריניצי מתגוררים כ- 2,600 תושבים, להם יתווספו להערכתנו כ- 3,300 תושבים בקריניצי החדשה, ע"פ נתוני הלמ"ס כ- 65 אחוז מתושבי השכונה המועסקים הם בעלי משלח יד אקדמי, בעלי מקצועות חופשיים ומנהלים, לצורך השוואה הממוצע הארצי עומד על 22.9 אחוז".

דרור נגל מנכ"ל אזורים: "חברת אזורים ניגשה לפרויקט זה לפני הרבה שנים מתוך הבנה שהמגמה הבאה בחוויית הדיור היא מגה שכונות, שכונה ירוקה ואיכותית אשר מספקת את כל השירותים במרחק הליכה ובקורת גג אחת תוך התייחסות לביטחון הילדים, לנוחות ויופי סביבתי. שכונה מסוג זה כאשר היא מתוכננת נכון היא מאפשרת למשפחה לגדול ולצמוח בתוך השכונה ולעבור ליחידות דיור שונות בתוך מחזור החיים על פי הצרכים המשתנים, ובכך לשמור על חיי הקהילה הנרקמים בשכונה מסוג זה. אני מאמין כי החיבור בין 3 היזמים המהווים את חוד החנית בשוק הנדל"ן הישראלי,יהפוך את השכונה הנבנית על עתודת הקרקע האחרונה ברמת גן והממוקמת בטבורה של מדינת ישראל לאטרקטיבית ומוצלחת ביותר".

חיים פייגלין מנכ"ל צמח המרמן אמר: "סך כל היקף השטחים הציבוריים הפתוחים בקריניצי החדשה עומד על 44.7 דונם- הרבה מעבר להמלצות רשמיות של משרד הפנים. ההמלצות הרשמיות עומדות על 5 מ"ר לנפש ובקריניצי החדשה התחזית עומדת על 13.5 מ"ר לנפש. השטחים הפתוחים בכניסות לשכונה מתוכננים כמקומות מוצלים מתוך מחשבה תכנונית השמה לדגש את צרכיהם של הולכי הרגל ורוכבי האופניים ומכירה בחשיבותו של מרחב ציבורי מוצל."

בשכונה הושם דגש לבניה ירוקה וחכמה באספקטים של, חיסכון באנרגיה - מערכות תאורה להתייעלות אנרגטית, חיסכון במים- צמחיה ארץ ישראלית חסכונית, ניהול מי נגר ובורות חלחול בשצ"פים- בפיתוח הושקעה הרבה מחשבה, ריצוף מחלחל ומערכות בקרה חכמות להשקיה. עיצוב חוצות ירוק- שלטי הסברה סביבתיים ספסלים, פרגולות וריהוט נוחות, קהילה- גינה קהילתית- גינת תבלינים, רחבת התכנסות בטוחה ליד גני הילדים, שבילים ומסלולי הליכה בטוחים ומוצללים, רחבה קהילתית במרכז המסחרי, מתקני כושר, שוק קהילתי, פיסול סביבתי, השכרת אופנים ועוד. סביבה- שימור אדמת חישוף כסעיף חובה בנספח התב"ע, מרכזי מיחזור ברחבי השכונה, עידוד תחבורה אלטרנטיבית- מסלולי אופנים במעגלים פנימיים וחיצוניים למוסדות מסביב כגון, בי"ח שיבא, אוניברסיטת בר אילן וכד.

לקריניצי החדשה מיקום אסטרטגי מהמעלה הראשונה, בצמוד לגלעין מטרופולין תל אביב. בסמוך לשכונה מתוכננות להיבנות 2 תחנות כחלק מהקו הסגול של הרכבת הקלה. התכנית כוללת שכונת מגורים רוויה עם 890 יחידות סביב פאר עירוני ירוק בן 35 דונם, מסחר שכונתי ושטחים למבנה ציבור הכוללים גני ילדים ומוזיאון. תכנית העיצוב הארכיטקטוני של השכונה ותכנון הפרוייקט של הייזמים בוצע על ידי האדריכל רני זיס, אדריכל ומתכנן ערים בינלאומי אשר עיצב וביצע מבחר פרויקטים, ביניהם מלון 'פלאזה' בניו יורק, G ת"א ומלון ריץ קרלטון.

אכלוס הפרויקט צפוי לקיץ 2016.

מחירי הדירות בשכונה

4 חדרים בשטח של כ- 107 מ"ר + 12 מ"ר מרפסת החל מ- 2.1 מיליון שקל

5 חדרים בשטח של כ- 128 מ"ר + 14.5 מ"ר מרפסת החל מ- 2.55 מיליון שקל

לופט בשטח של 154 מ"ר+37 מ"ר מרפסת החל מ- 3.5 מיליון שקל

פנטהאוז בשטח של כ- 160 מ"ר +110 מ"ר מרפסת החל מ- 5.8 מיליון שקל