שכונת רוטשטיין הירוקה מוקמת על קרקע אותה רכשה רוטשטיין כבר בשנת 2010. החברה רכשה את אחזקותיה של חברת גילץ – 55 אחוז מהון המניות בחברת רוטשטיין באר יעקב בע"מ (לשעבר: רסידוסען פיתוח וקבלנות בע"מ) ופעלה לשינוי התב"ע במתחם מקרקע חקלאית לקרקע המיועדת למגורים ולמסחר.

הפרויקט יכלול בסך הכול 906 יחידות דיור, ב-13 מגדלים וב-64 צמודי קרקע וכן מרכז מסחרי בשטח כ-2,600 מ"ר. הבניינים יהיו בני 22-16 קומות, עם תמהיל מגוון: דירות 4 ו-5 חדרים עם מרפסת, דירות מיני פנטהאוז גן בנות 4 ו-5 חדרים, עם מרפסת וגינה תלויה, דירות לופט ופנטהאוזים עם מרפסת וגינה תלויה. רבות מהדירות פונות לפארק ולמרחבים ירוקים. לכל הדירות צמודות חניות. עוד יכלול הפרויקט לובי בגובה כפול, מועדון דיירים, חדר עגלות ועוד.

לדברי אבישי בן חיים, מנכ"ל חברת רוטשטיין "אנו שמחים לצאת לשיווק הפרויקט החדש, שיוקם על אחת מעתודות הקרקע האחרונות של אזור המרכז, בשכונה ירוקה המטפחת את הסביבה, ידידותית לה ולתושביה ומותאמת לצרכיהם. בבניה של שכונה חדשה מעין זו יש לנו שליטה מוחלטת על כל התשתיות ועל הטכנולוגיה החדישה, שמאפשרת חסכון עצום בעלות המחייה ומעניקה חיים בריאים יותר".

עוד מוסיף בן חיים כי "באר יעקב הוא ישוב שעדיין לא מיצה את הפוטנציאל שלו, למרות הקפיצה שעשה משנת 2009, לעומת ראשון לציון ונס ציונה למשל. עם זאת, בשנת 2009 הלקוחות הגיעו למשרדי המכירות בבאר יעקב, לאחר שהם לא הצליחו לרכוש דירה בערים הסמוכות. כיום, לבאר יעקב יש דימוי חיובי חזק מאוד ומראש ישנם רוכשי דירות שראשון לציון היקרה לא מעניינת אותם. באר יעקב לא זרה לנו וכבר ב-2009-2010 הקמנו 124 יחידות דיור בפרויקט I-TOWER בשדרה המרכזית, שזכה בפרס הבניין היפה. בשעתו, מחירה של דירת 4 חדרים היה כ-900 אלף שקל ואילו כיום מחיר דירה דומה בישוב עומד על כ-1.35 מיליון שקל. אנו צופים כי לפרויקט החדש יגיע קהל של זוגות צעירים, משפחות ומשפרי דיור מהמעמד הבינוני-גבוה, שרוצים ליהנות מסביבה ירוקה ושיחזקו את תדמיתה הטובה של השכונה".

הפרויקט, בתכנון משרד האדריכלים תשבי-רוזיו, יבנה בסטנדרט גבוה על פי תקן הבניה הירוקה (תקן 5281), ליצירת מגורים בסביבה נטולת זיהום, תוך הקפדה על חסכון באנרגיה, שימוש בבידוד תרמי, בפתרונות אקוסטיים למניעת רעש ועוד. בין הבניינים יוקמו גינות שיאפשרו לילדים לשחק בסביבה ירוקה ובטוחה.

בשלב א' של הפרויקט יבנו 186 יחידות דיור, כאשר דירת 4 חדרים עם מרפסת תעלה בממוצע כ-1.3 מיליון שקל; ודירת 5 חדרים עם מרפסת תעלה בממוצע כ-1.45 מיליון שקל.

בימים אלה החל בפרויקט מבצע בלעדי לחברי מועדון YOU מקבוצת אלון הריבוע הכחול וקבוצת אלדר, שהשיקו מיזם משותף בשם ELDAR FOR YOU. המבצע כולל את שני המגדלים הראשונים עם אופציה לבנין נוסף, ומעניק מחירים בלעדיים המשקפים הנחות בשווי שבין 132 אלף שקל לבין 275 אלף שקל, יחד עם מסלולי תשלום, ייעוץ וליווי בעסקאות מימון ועוד. במסגרת המבצע, מחירה ההתחלתי של דירת 4 חדרים בפרויקט, בשטח 108 מ"ר ובנוסף מרפסת בשטח 12 מ"ר, הוא 1.189 מיליון שקל. חברי מועדון האשראי יזכו להטבה נוספת בגובה 5,000 שקל. המבצע תקף לחודש בלבד.

מתחם תב"ע 1517 צפוי לכלול כ-3,500 יחידות דיור, מוסדות חינוך, מתנ"סים, מבני ציבור, קניונים, פארקים ועוד. לשכונה נגישות טובה לתל אביב ולערים נוספות – באמצעות רכבת ישראל ומערכת כבישים דוגמת כביש 431, כביש 6 וכביש 1.

{loadpositon google02}