כידוע, קהל הפונים המרכזי לרכישת נכסים בפרדס חנה הוא קהל המגיע מחוץ לאזור. לרוב, מדובר במתעניינים המחפשים צמודי קרקע במחירים סבירים אותם הם אינם יכולים להרשות לעצמם באזור המרכז. מחירי הנכסים בפרדס-חנה נמוכים משמעותית מנכסים דומים באזור המרכז, אך גם בפרדס חנה נרשמה לאחרונה עליית מחירים משמעותית: אם בעבר ניתן היה לרכוש בית צמוד קרקע ישן על שטח אדמה במחיר ממוצע של 1.2 מיליון שקלים, היום בית דומה עולה כ-1.8 מיליון ולמעשה הפך גם הוא יקר מידי לקהל היעד.

 

{loadposition google03}


בסניף 'רשף נכסים' בפרדס-חנה החלה תופעה מעניינת: חיבור בין לקוחות המעוניינים בבתים צמודי קרקע ומחפשים להוזיל עלויות על מנת לעמוד בתקציב. לפני מספר חודשים הגיע לסניף בחור בשם ארז, בן 45, שהיה מעוניין לבנות לעצמו בית פרטי. שטח של 750 מ"ר שהוצע למכירה בשוק היה "גדול עליו" ולא יכול היה לעמוד במחירו. ארז חבר למיכל, מכרה רחוקה, רווקה בת 40, שגם היא הייתה מעוניינת בבית צמוד קרקע אך ברשותה תקציב של מיליון שקלים בלבד.


באמצעות אנשי המקצוע של 'רשף נכסים' נתפרה עבורם עסקה מיוחדת המתאימה לצרכיהם: יחד הם עומדים לרכוש קרקע באמצעות הסכם שיתוף המחלק את הזכויות עליה בניהם. עבור המוכר זהו חוזה מכירה אחד כמו בכל עסקה רגילה, ומבחינת שני השותפים מדובר בחוזה משנה חכם המסדיר בניהם את יחסיהם בעתיד . עלות רכישת המגרש עומדת על 1,850,000 שקלים. על המגרש בנוי בית ותיק יחסית, אך צמוד קרקע במיקום איכותי, אותו מקבלת מיכל בהשקעה של 1.1 מיליון שקלים בלבד. שכנה החדש, ארז, מקבל את שטח הקרקע הצמוד אליה בגודל 375 מ"ר עליו הוא ייבנה את בית חלומותיו בהשקעה של 700,000 שקלים בלבד עבור בניית הבית.


עסקה נוספת בה טיפל הסניף באמצעות פתרון יצירתי על מנת להוזיל עלויות עבור לקוחותיו היה כאשר אחד מהלקוחות היה מעוניין בשטח קטן יחסית, בגודל של כ-60 מ"ר בלבד, לבניית צמוד קרקע. במסגרת העסקה הוחלט ללכת על בנייה קלה, רכישת מבנה קל והצבתו בשטח, מהלך המוזיל את עלויות הבנייה באופן משמעותי ומאפשר תהליך סיום עבודות מהיר יותר עד הכניסה למגורים. מחיר בית "נייד" נע סביב סכום של 200 אלף שקלים, לא כולל אישורים נלווים וחיבור לתשתיות.


עינת הרשקוביץ, יועצת נדל"ן בכירה בסניף 'רשף נכסים' בפרדס חנה: "הדוגמה של ארז ומיכל באה להמחיש את המתרחש בשוק המכירה באזור. פרדס חנה הפכה להיות אלטרנטיבה איכותית לאזור המרכז במחירים שהם עדיין שפויים יחסית, אך הביקוש ורמת המחירים בה עלו משמעותית ביחס לעבר. למעשה, אנחנו עושים היום הצלבות בין לקוחות שלנו ויוצרים שני רוכשים במקום אחד עבור בית צמוד קרקע על שטח גדול יחסית הניתן לחלוקה. הרעיון החדש מאפשר גמישות במחירים עבור כל לקוח והתאמת העסקה למידותיו".

 

{loadposition google02}