מתחם ח-501 כולל שדרת מגדלים בני 20 ועד 30 קומות שהחלה להיבנות בחודשים האחרונים בכניסה לחולון. המגדלים כוללים דירות ענקיות בנות 120 מ"ר ועד 400 מ"ר בנות ארבעה ועד שמונה חדרים. בנוסף ייבנו במגדלים לופטים, פנטהאוזים, דירות גן ומיני פנטהאוזים עם מרפסות גדולות כאשר את כולם מאחד מפרט טכני מיוחד ובינוי מיוחד שטרם נראה כמוהו בחולון.

 

אדריכל צרפתי בשם ז'אן פול ויגייה מעיריית חולון מתכנן את פיתוח המתחם ברמה בינלאומית שטרם נראתה בארץ. קבוצת מזרחי ואחרות החלו לבנות במקום שלושה מגדלים בני 20 עד 30 קומות ובהם 360 יחידות דיור ועם סיום הפרויקט יהיה זה אחד מהמקומות היוקרתיים ביותר בארץ. על פי לוחות הזמנים, סיום שלב א' מתוכנן לדצמבר 2013. לדברי מזרחי, עבור דירת ארבעה חדרים יעמוד המחיר על 1.85 מיליון שקלים ודירות יוקרה בנות חמישה חדרים יעלו החל מ-2.05 מיליון שקלים. מחירי דירות גן יחלו ב-2.75 מיליון שקלים, לופטים בני 5-6 חדרים החל מ-2.7 מיליון שקלים ופנטהאוזים החל מ-4 עד 6 מיליון שקלים.

 

המתחם נהנה מקרבה למוזיאון העיצוב שתכנן האדריכל הבין לאומי רון ארד, קניון חולון, מוזיאון הילדים, בית הספר הטכנולוגי, מגדל העירייה החדש, בית האופרה, המדייטק והקאנטרי קלאב בליבה החדש של העיר.

 

אחד הבניינים הנבנים במקום הוא פרויקט "סיטי טאוור" של קבוצת מזרחי שייבנה באזור הכניסה הצפונית לפארק ויהיה הבניין הגבוה ביותר בעיר ויגיע לגובה של 120 מטר. מדובר במגדל יוקרה בן 30 קומות המעוצב על ידי האדריכלית לאה רובננקו. במגדל יהיו מאה דירות כשהחל מהקומה ה-11 יוכלו הדיירים ליהנות לא רק מתצפית מרשימה על חולון וממגורים על פארק ירוק אלא גם מנוף ישיר לים.

 

קבוצת מזרחי רכשה את הקרקע במחיר של 60 מיליון שקלים והשקיעה משאבים גדולים בגימור ועיצוב יוקרתיים כיאה למגדל הפאר של חולון. שווי המכירות הצפוי מהפרויקט הוא 255 מיליון שקלים. בנוסף, קבוצת מזרחי תבנה במתחם גם את פרויקט "מזרחי פרפקט" שכבר קיבל היתרי בנייה. מדובר בבניין בן 20 קומות הכולל 66 יחידות דיור בהן דירות גן, לופטים מרווחים, פנטהאוזים ומיני פנטהאוזים, כאשר כולן ייהנו ממפרט טכני עשיר, מרפסות גדולות וחלונות ענק לנוף מרשים. את הפרויקט מתכנן האדריכל הבינלאומי פיליפ גינזבורג כאשר עבור הקרקע שילמה קבוצת מזרחי 42.5 מיליון שקל. מחירי דירות בנות חמישה חדרים יחלו בשני מיליון שקלים, כאשר הצפי לשווי המכירה בפרויקט עומד על 150 מיליון שקל.

 

קבוצת מזרחי היא אחת מחברות הבנייה הגדולות בישראל הבונה ב-18 ערים ברחבי הארץ ודורגה במקום ה-18 בדירוג BDI. הקבוצה היא הגדולה והפעילה ביותר בחולון, וכיום היא בונה בין השאר את הפרויקטים "מדורגי הפארק", "מגדל העיר", "נוף השדרה" ו"מזרחי ווסט". בימים אלה נבנים במקביל "מזרחי ווסט 2" ו"מגדל הגן" כאשר בסה"כ בונה הקבוצה כ 365 יחידות דיור בחולון. בקרוב תחל הקבוצה בפרויקט ענק נוסף בן 520 דירות בשכונת תל גיבורים בחולון הצעירה והירוקה.

 

בנוסף גם מגדל נוסף בן 27 קומות ה"סנטוריון" שרובו עטוף בקירות מסך מאלומיניום וזכוכית.

 

רוני מזרחי, מנכ"ל קבוצת מזרחי: "מתחם כזה עדיין לא ניבנה בישראל והוא מאפיל אפילו על מגדלי צמרות בת"א ועל מתחם 9 בגבעתיים. אין לי ספק כי המתחם כולו הולך לשנות את פניה של חולון. התכנון המוקפד והיוקרתי הוא חסר תקדים ובסטנדרטיים בינלאומיים לרבות שילוב בניה ירוקה ואיכות חיים. חולון הפכה במרוצת השנים לאחת הערים המבוקשות בישראל ומובילה באיכות חיים ייחודית ואטרקטיבית. לכן היה לנו חשוב לבנות מגדל מפואר, יוקרתי בסטנדרט הגבוה ביותר על מנת למשוך לעיר משפחות בנות מעמד הביניים ומעלה מתל אביב וערי השרון. השכונה החדשה ומגדל הסיטי טאוור יסייעו במיצובה של חולון כעיר העתיד של ישראל, הצמודה מאוד לת"א ובמחירים אפשריים ליוקרה ולאיכות הנבנים כיום."

 

הדמיה: יחסי ציבור

 

{loadposition google02}