במכרזים האחרונים של המינהל בשכונה הירוקה שנסגרו בחודש אפריל עמד מחיר הקרקע על כ-800 אלף שקל. המגרשים בהם זכתה החברה נמצאים בגוש 7621 חלקה 381. עם זאת, יש לציין כי במכרזים אלה הזוכה קיבל תמריץ מהמדינה הכולל הנחה של 15 אחוז במחיר הקרקע במידה והבנייה תסתיים מהר. המגרשים בהם זכתה החברה נמצאים במתחם הצפוני של השכונה (מתחם 80). בשכונה גם בונה רמי שבירו, אשר משתף פעולה עם חברת גיא ודורון לוי בפרויקטים אחרים, ובכלל זה ביבנה ובפתח תקווה. בכפר סבא בונה ומשווקת כל אחת מהחברות בצורה עצמאית.

 

{loadposition google03}

 

לדברי דורון לוי, מנכ"ל חברת גיא ודורון לוי החלטנו להתמודד במכרזים מכיוון ש"השכונה הירוקה בכפר סבא הפכה בשנים האחרונות לאלטרנטיבה של משפחות צעירות ומשפרי דיור המעוניינים להתגורר בעיר אך ליהנות מרמת חיים גבוהה".

 

השכונה הירוקה בכפר סבא היא אחת השכונות הראשונות שהוקמו בישראל על פי תב"ע אקולוגית הכוללת בין היתר פתרונות ירוקים וסביבתיים כמו: נטרול אנטנות ומפגעי תקשורת, הפחתת הרעש בשכונה באספקטים חיצוניים ותוך מבניים, התקנת מערכות אוורור ומסננים לשיפור איכות האוויר, חיסכון באנרגיה ושימוש באנרגיות חלופיות, אמצעים להחדרת מי נגר לקרקע ומניעת סחף, פינוי פסולת ומרכיבי מחזור.

 

בתמונה: פרויקט של גיא ודורון לוי ביבנה צילום: אתר האינטרנט של החברה

 

{loadposition google02}