בסקר לקחו חלק למעלה מ-7000 מילואימניקים וחיילים משוחררים בגילאים 21-45 מכל רחבי הארץ אשר השיבו על שורה של שאלות בנוגע להעדפותיהם בתחום הנדל"ן וזאת לקראת שורה של שיתופי פעולה בתחום הנדל"ן בין מועדון הלקוחות ובין חברות בנייה מובילות בישראל באמצעות "רשף נכסים".

 

בין היתר נשאלו חברי מועדון "בהצדעה" באיזו עיר היו מעדיפים לגור, מה מספר החדרים המועדף עליהם, כמה כסף בכוונתם להשקיע ברכישת דירה, האם היא מיועדת למגורים או להשקעה וגם האם כבר יש בבעלותם דירה?

 

הפתעה ראשונה מגיעה במשאל הערים המועדפות. בניגוד לטענה הרווחת לפיה מרבית הישראלים מעוניינים לגור בתל אביב, מסתבר שעל-פי חיילי המילואים דווקא ירושלים היא העיר האטרקטיבית ביותר. 9 אחוזים מהנשאלים (560) העדיפו אותה לעומת 7.8 אחוזים (454) שגרפה תל אביב. אחריהן בסדר יורד: חיפה (5.3%), פתח תקווה (5%), מודיעין (4.8%), באר שבע (4.6%), ראשון לציון (4.4%) ורחובות (3.7%). סוגרות את העשירייה כפר סבא ונתניה. לאחוזים נמוכים במיוחד זכו לוד, עכו, טבריה, אור יהודה, בית שמש, רמלה ואילת.

 

{loadposition google03}

 

דירת 4 חדרים היא הפופולארית ביותר בישראל. 37.6 אחוז מהנשאלים ציינו כי זו הדירה המועדפת עליהם, 19.5 אחוז מעדיפים דירת 3 חדרים ו-16.7 אחוז שואפים להגיע ל-5 חדרים. רק 2 אחוז מעוניינים בדירת 2 חדרים.

 

9 אחוזים בלבד מעוניינים בדירה להשקעה לעומת 91 אחוזים המעוניינים בדירה למגורים. רק 28% מהנשאלים כבר מחזיקים בבעלותם דירה. 82 אחוז היו מוכנים לקנות דירה במסגרת קבוצת רכישה. 70 אחוז מעוניינים ברכישת דירה בטווח המיידי.

 

30 אחוז מהנשאלים ציינו כי ברשותם תקציב של עד 800 אלף שקלים להשקעה בדירה; 24.6 אחוז יכולים להשקיע בין 800 אלף למיליון שקלים; 18.9 אחוז ישקיעו 1-1.2 מיליון ו-14.1 אחוז ישקיעו בין 1.2 מיליון ל-1.5 מיליון שקלים. רק 12 אחוז יגיעו לסכומים גדולים ממיליון וחצי שקלים, מחציתם מגבילים את הסכום ל-1.8 מיליון, 2.9 אחוז יגיעו לשני מיליון שקלים ו-2.4 אחוז יעברו אף את הסכום הזה.

 

מועדון בהצדעה הוקם לפני כשנה במטרה לייצר הטבות בתחומים שונים לחיילים משוחררים ולמשרתים שירות מילואים פעיל. בשבועות הקרובים ישיק המועדון מבצע מיוחד לחיילים משוחררים ברכישת דירה.

 

עליזה כהן, מנכ"ל רשף נכסים: "רשף נכסים יחד עם מועדון בהצדעה מגייסים בימים אלה יזמים לצורך מתן מענה ושיווק פרויקטים ביישובים המבוקשים, לרכישת דירות בהטבות משמעותיות. במהלך חודש ספטמבר צפוי כנס מכירות ראשון גדול של בהצדעה. באשר לטבלת הביקוש, ברור מאוד שחיילי המילואים והחיילים המשוחררים מייצגים חתך של החברה הישראלית. התשובה שניתנה היא לא לשאלה איפה אני רוצה לחיות אלא איפה אני רוצה שתציעו לי דירה שאוכל לרכוש".

 

חיים אומן, מנכ"ל הקרן והיחידה להכוונת חיילים משוחררים: "בימים אלה כאשר שכבת הביניים, המורכבת גם מאנשי מילואים וחיילים משוחררים, נאבקת למען היכולת לרכוש דירה, מועדון "בהצדעה" אשר הוקם כחלק מהמגמה של משרד הביטחון וצה"ל להוקיר את תרומתם של הנושאים בנטל המילואים והשירות בצה"ל, יעניק כבר מהשבועות הקרובים הטבות משמעותיות לחבריו גם ברכישת דירה בהוזלה משמעותית, בפריסה ארצית. המשרתים במילואים והחיילים המשוחררים הם ליבת החברה הישראלית ועל מדינת ישראל ומערכת הביטחון לעשות כל שביכולתם על מנת להוקיר ולהציע להם פתרונות וסיוע רלוונטי וזמין ברכישת דיור וביתר תחומי החיים".

 

בתמונה: בנין של חברת שבירו בכפר סבא צילום אילוסטרציה: יחסי ציבור

 

{loadposition google02}