על פי נתונים אחרונים שמתפרסמים נראה כי הנטייה הזאת מאפיינת גם את הבנייה החדשה ביבנה.

 

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה, ברבעון הראשון של 2011 רק 17 אחוז מהדירות החדשות ביבנה הינן במגדלים של 16-20 קומות (114 דירות מתוך 653). עוד עולה מהנתונים כי רוב התחלות הבנייה בעיר היו של דירות בבניינים של 9 קומות - 478 יח"ד, המהוות 73 אחוז מכלל הדירות ברבעון הראשון של 2011. עוד עולה כי, החלה בנייתן של 57 יח"ד בבניינים של 11-15 קומות ורק 4 דירות נבנו בבתים דו-קומתיים.


{loadposition google03}

 

לדברי יקי אמסלם, מנכ"ל משותף בחברת אלמוג כדאי, הבונה את פרויקט CASA ביבנה הירוקה, "יבנה מתאפיינת בבנייה נמוכה יחסית, בשכונה הירוקה בונים כיום גם מגדלים, אך עדיין ניתן לראות העדפה מובהקת של האוכלוסייה המקומית, לבניינים נמוכים. רוכשי דירות מוכנים לשלם יותר עבור דירות בבניינים נמוכים עם פחות דיירים, בין היתר בשל סיבות כמו עלויות אחזקה נמוכות יותר מאחזקה של מגדלים. בפרויקט שלנו למשל, יש רק 15 דיירים בכל בניין, מה שמאפשר 2 דירות בודדות בקומה ובניינים הרבה יותר אינטימיים".

 

פרויקט גולד פרימיום של החברות גיא ודורון לוי ורמי שבירו ביבנה הירוקה כולל גם שני בניינים בני 16 קומות כל אחד. לדברי דורון לוי, מנכ"ל משותף בחברת גיא ודורון לוי, "התב"ע ביבנה הירוקה מאפשרת גם בנייה רוויה נמוכה וגם בניית רבי קומות, המייצרת הרבה אפשרויות בחירה לקהל היעד. כל אחד יכול למצוא את מה שמתאים לו. נראה כי בשנים האחרונות, גם האוכלוסייה שמחוץ לתל אביב מתחילה להסתגל למגורים במגדלים ומבינה את היתרונות הרבים שיש להם, ביניהם נוף פתוח, מערכות לכיבוי אש, חניונים תת קרקעיים,  מעליות משוכללות ועוד".


{loadposition google02}