בשנים האחרונות לא נעשתה כלל בנייה חדשה בעיר ע"י חברות בניה,הבניה היחידה בעיר התבצעה על ידי פרטיים שבנו בתים /וילות. רעננה הנהנית ממיתוג חיובי וביקוש רב בין היתר לאור היותה עיר נקייה עם מערכת חינוך נחשבת, פארק עירוני מהיפים בישראל ורמה סוציו אקונומית גבוהה. מומחי הנדל"ן של "רשף נכסים", מחברות התיווך הגדולות בישראל, מעריכים כי הפשרת הקרקעות הקרובה תגרום להגירה של תושבים חדשים מערים שכנות. תנופת הנדל"ן החדשה תקפיץ את העיר לצמרת טבלת המחירים ואף עשויה לעבור את תל אביב.

{loadposition google03}

"רעננה היא לא עוד עיר -  היא ה-עיר", אומרת עליזה כהן בעלי ומנכ"ל רשף נכסים. "זוגות צעירים מאוד רוצים לגור בה. משפרי דיור מתקשים למצוא דירה לצרכיהם ידוע שכבר שנים מחיר הנדל"ן בעיר, והכוונה בעיקר לנדל"ן יד שנייה, מרקיע שחקים ובמידה לא מבוטלת של צדק. היא נחשבת אחת הערים האיכותיות בישראל מכל בחינה שהיא ולכן יש ציפייה והמתנה לרגע שבו יתחילו לבנות שם בתים חדשים".

תכנית ר"ע 2015 לבניית כ3500 יח"ד בצפון רעננה בצמוד לשכונת רסקו במזרח ולשכונת קריית שרת במערב. בתכנית 900 דונם שמשלימים רצף אורבני של העיר. האזור החדש התאפיין בבניה רוויה דירות 4-5 חד בשטח של 105-120 מ"ר.

בשנים האחרונות לא הייתה כמעט בניה חדשה ברעננה, כאשר בכפר סבא והוד השרון נרשמה בניה חדשה של שכונות וישנה עליה משמעותית ברמות המחירים. 

{loadposition google02}


{loadposition advert1}