הפנטהאוז בגודל 89 מ"ר + 69 מ"ר מרפסת רחבה ופרונטאלית לנוף של ים פתוח נמכר לאיש עסקים ב-4.9 מיליון שקל. המחיר המבוקש היה קרוב ל-5 מיליון שקלים.

פרויקט הרובע ביפו הוא פרויקט המגורים החדש ביפו. הרובע ממוקם בעיר העתיקה בין רחוב יפת לבין שוק הפשפשים המתחדש. הרובע בנוי כשכונה סגורה בפני עצמה ובה שני מתחמים של 15 בתי מגורים (אחד 7 קומות ואחד 8 קומות ) עם סך הכל 259 דירות.

{loadposition google03}

ברובע שני מבנים ביניהם רחוב משולב שנפתח לקהל. במבנה הדרומי 8 בתי מגורים הבנויים מסביב לפיאצה ענקית (2,400 מ"ר). במבנה הצפוני 7 בתי מגורים, הבנויים סביב גינת נוי רחבה. למעלה מ-90% מהדירות הרובע נמכרו עד כה ומה שנותר הוא הפנטהאוזים של הפרויקט.

הרובע נבנה על קרקע פרטית בשטח של 12 דונם כשכונה בפני עצמה. סה"כ 259 דירות בגדלים וטיפוסים שונים. שלבים א' ו-ב' בפרויקט הרובע כוללים שמונה בנייני מגורים הבנויים סביב חצר פרטית גדולה, אליה מוליך רחוב משולב ויפהפה. חניון תת-קרקעי שמור, המוביל ישירות אל הבניינים והדירות משרת את דיירי הרובע ואורחיהם. לכל דייר חנייה פרטית. שלב ג' מכיל עוד 102 דירות ב-7 בנייני מגורים שגם להם חצר פנימית וחנייה תת-קרקעית.

בתוך כך, הודיעה הנהלת פרויקט הרובע ביפו כי היא יוצאת בשיווק הפנטהאוזים של הפרויקט. מדובר ב-12 פנטהאוזים יפים ומיוחדים. החל במיני פנטהאוז, 77 מ"ר בנוי ועוד 35 מ"ר מרפסת, בקומה רביעית עם נוף לים פתוח מוצע למכירה בכ-3.7 מיליון שקלים. פנטהאוז 108 מ"ר + 180 מ"ר מרפסת בקומה 5 מוצע למכירה ב-9.5 מיליון שקלים, פנטהאוז 104 מ"ר +52 מ"ר מרפסת שצופה לים פתוח מוצע למכירה ב-4.8 מיליון שקלים עד לגולת הכותרת - פנטהאוז הגדול, 165 מ"ר בנויים + 148 מ"ר מרפסת במרפסת פנוראמית הצופה אל הים התיכון אל יפו ואל תל-אביב מוצע למכירה ב-15 מיליון שקלים.

לדברי אלי קורן יזם הפרויקט בשנתיים האחרונות מחירי הנדל"ן ביפו האמירו בעשרות אחוזים. המתחם עצמו מוצף בבוטיקים ובחנויות מעצבים, בבתי קפה וגלריות ומסעדות מעוצבות, אנשים מחפשים לגור בסביבת מגורים ולא רק מקום שייתן להם מענה לשינה. הם מחפשים לחיות וליהנות מחוויות תרבותיות וזה מה שהפרויקט מציע להם.

המחיר מגלם 40,000 שקל למ"ר.

לדברי לוי יצחק, עורך מחירון הדירות, יפו היא גם המקום הנכון להשקעה היום, וסביר להניח שגם המקום הבא.

לוי יצחק: "בכל פעם שרוכשים נכס למטרת השקעה או השבחה, יש לבדוק אם הנכס נרכש במחיר ריאלי, או שאתה בעצם רוכש אותו ברף העליון שלו, ולא תיהנה מהשבחתו, או לפחות אינך עתיד ליהנות מהשבחתו בעתיד הנראה לעין. במקרה כזה קיים גם סיכון שתחווה ירידה במחיר והפסד.

"לכן ברכישת נכס, אם זו דירה, או מגרש, או בניין יש לבדוק ערכים ריאלים של נכסים במקום, באילו מחירים הם נמכרו ובאיזה מחירים הם מושכרים. בצורה כזאת הבדיקה תאפשר אינדיקציה עתידית לכדאיות הרכישה. יפו ובמיוחד מתחם שוק הפשפשים, מאוד 'טרנדיים'. סביר להניח שערכם עוד יעלה".

{loadposition google02}

{loadposition advert1}