בחברה מעריכים שבתוך פחות משנה גם בשכונות האלה יגיעו המחירים למיליון שקלים ומעלה.

 

 

עפולה - רובע יזרעאל

הרובע היוקרתי החדש של בירת העמק ובמרכזו מגדלי אלפא.

 

השכונה ממוקמת בחלק המזרחי של העיר ועתידה להיות מרכז העיר והחיבור בין השכונות הצפוניות (גבעת המורה, עפולה עילית) ובין העיר התחתית. באזור יוקם פארק עירוני, מתחם G ו-4,000 יחידות דיור במגדלים בני 9 קומות.

בין החברות הבונות: א.לוי, מבני גזית, רם אדרת.

טווח המחירים כיום הוא 750-950 אלף ש' לדירת 5 חדרים, עלייה ריאלית של 20% בשנתיים האחרונות.

 

עליזה כהן מנכ"ל, "רשף נכסים": "אין הרבה מקומות בישראל שמשלבים בנייה מודרנית ונוף עתיק ועפולה היא מקום כזה. המרחק בין המרכז לעפולה הודות לכביש 6 הצטמצם משמעותית והיום אפשר לחצות את הדרך ב-30-40 דקות בלבד. הדירות מרווחות, השכונה מרווחת, קצת מזכירה את השכונות שאנחנו הכרנו בילדות, קהילתיות, משפחתיות אבל מצד שני מאוד מודרניות. עפולה היא פנינת נדל"ן שנמצאת בעלייה משמעותית כבר כמה שנים. המגמה הזו תימשך גם בשנים הקרובות וכשתסתיים העבודה על תוואי רכבת העמק, ערך הנדל"ן בה יכפיל את עצמו".

 

{loadposition google03}

 

יבנה - יבנה הירוקה

הלהיט הנדל"ני של יבנה, שכבר עתה רושמת עלייה ממוצעת של 50% בערך הנדל"ן.

הבניה נעשית על פי תקן ירוק של מכון התקנים ותב"ע אקולוגי המחייב את הקבלנים לשמור על איכות הסביבה. אפילו האשפה נשאבת באמצעות צנרת תת קרקעית, לראשונה בישראל.

בין החברות הבונות: פרץ בוני הנגב, עיוש רפאל, בוסקילה, שיא רפאל, שמעון צרפתי, אביסרור ואחרים.

עדיין אפשר למצוא בשכונה דירות 4 חדרים ב-900 אלף שקל אבל המחיר עתיד לעלות בקרוב.

 

עליזה כהן, "רשף נכסים": "אחרי שנים של קיפאון יבנה חזרה להוות אטרקציה נדל"נית באזור השפלה, זולה יותר מראשון לציון או נס ציונה, אבל מאוד נחשבת. השכונה החדשה היא הבטחה גדולה בעיקר עבור זוגות צעירים ומשפרי דיור. היא מאפשרת חיים מאוד נוחים, אווירה ירוקה שמורגשת היטב ומצד שני, קרבה לגוש דן".

 

רחובות  - מתחם וייסגל

רחובות מתייקרת ולא מהיום. היא אמנם זולה יותר מראשון לציון ונס ציונה, אבל פארק המדע למשל כבר סומן כלהיט נדל"ן ומסחר.

מתחם וייסגל עדיין לא נמצא באותה רמה אבל מדובר במתחם גדול ובעל פוטנציאל רב, אשר נמצא בסמוך לשכונה הנתפסת כפחות איכותית ועל כן נשמרים במתחם מחירים סבירים.

בין החברות הבונות: פרץ בוני הנגב, צרפתי שמעון, אפריקה ישראל, קרן פז, ארונאל ונווה פז.

מדובר בבתים בני 5 או 12 קומות, פרדסים ממזרח וגן בלב השכונה. בין קהלי היעד צוין גם הקהל הדתי לאומי. מחירים של 900 אלף שקל לדירת 3 חדרים עדיין ריאליים אבל השינוי יתחולל עד מהרה.

 

עליזה כהן, "רשף נכסים": "רחובות מיישרת קו עם ערים נוספות שנמצאות במרחק דומה מתל אביב ומנסה להגיע לרמת המחירים של שכנותיה נס ציונה וראשון לציון. פארק המדע הוא דוגמה מצוינת להתפתחות עירונית. פעם זו הייתה עיר ישנונית ואפילו משעממת והיום כל המתחם הזה מכיל בתי קפה, פאבים, מסעדות ואטרקציות נוספות לרווחת כלל תושבי האזור. כך יקרה להערכתי גם בשכונות נוספות בעיר".

 

פרדס חנה -  נווה פרדסים

באמצע שנות התשעים הייתה נהירה טרנדית של אמנים תל אביביים לאזור פרדס חנה. באותו הזמן הוקמה במושבה שכונת נווה פרדסים אשר אמורה הייתה למשוך אותם למקום אבל בודדים בלבד נמשכו לשכונה. התרחבות הפריפריה החזירה את פרדס חנה למפת הנדל"ן וגם תחנת הרכבת פרדס חנה קיסריה תורמת לצמצום המרחק בין המושבה ובין אזור המרכז.

נווה פרדסים ממוקמת בדרום מערב פרדס חנה. מחירי הדירות נעים בין 800-900 אלף שקלים.

עליזה כהן "רשף נכסים": "בנווה פרדסים היו עד לאחרונה הרבה בעיות, אם בפיתוח מבני ציבור ואם בפילים לבנים של חברות שקרסו. עכשיו השכונה מתעוררת מחדש, מחירי הבתים עלו בממוצע של 200 אלף שקל והמגמה תמשיך הלאה. לפרדס חנה יש פוטנציאל גדול והיא מסתמנת כמבוקשת לפחות כמו השכנה הגדולה חדרה".

 

 

{loadposition google02}