על פי המדד של יד 2, חלה ירידה של 2.1 אחוז במחיר הממוצע של דירות 3 חדרים בעיר; מחירן הממוצע של דירות 4 חדרים ירד ב- 0.9 אחוז; דירות 5 חדרים מיד שנייה ירדו בשיעורים גבוהים יותר – 5.8 אחוז, ממחיר ממוצע של 1,693,000 שקל בחודש מרץ למחיר ממוצע של 1,628,674 שקל בחודש אפריל.

 

{loadposition google03}

 

מגמה הפוכה ניתן לראות במחירי הדירות החדשות כפי שעולה מנתוני חברת אלדר שיווק. על פי נתוני החברה שפורסמו לאחרונה, בהוד השרון חלה בשנה האחרונה עלייה של כ- 18 אחוז במחירי הדירות החדשות, כאשר רוב הבנייה החדשה מתרכזת במתחם 1200 שבמזרח העיר.  עוד עולה ממדד יד2, כי מחירי השכירויות בהוד השרון עלו בממוצע ב- 2.1 אחוז בחודש האחרון, כאשר את העלייה הגדולה ביותר במחירים ניתן לראות בשכר הדירה הממוצע המבוקש עבור דירות 5 חדרים בעיר – עלייה של 8.6 אחוז. מדד יד 2 מתבסס על המחיר אותו ביקשו המוכרים במודעה בה פרסמו ולא את המחיר אותו קיבלו בפועל, שיכול להיות נמוך יותר מהמחיר שפורסם במודעה.

 

לדברי רועי שגב, סמנכ"ל אתר יד2, "חודש אפריל התאפיין בירידה ארצית בביקושים לדיור, כך עולה גם מנתוני האוצר. נראה כי בעלי הנכסים נוטים כיום להתפשר יותר ומכאן ההסבר לירידות הקלות במחירים, זאת בנוסף לתחרות הקיימת כיום בהוד השרון מול דירות חדשות, בשל הריבוי בפרויקטים חדשים".

 

לדברי סופי סרוגו, מנכ"ל משותפת בחברת סרוגו, הבונה את פרויקט Hi Life בהוד השרון: "הבנייה המואצת בהוד השרון בשנה האחרונה הגדילה את האטרקטיביות ברכישת דירות חדשות בעיר, במיוחד לאור העובדה שזמן רב לא הייתה בנייה חדשה בעיר. כל זה משפיע על ירידת מחירי הדירות מיד שנייה". עוד מציינת סרוגו כי "הביקושים הגבוהים לדירות חדשות בהוד השרון הביאו גם הם לעליית מחירים".

 

בתמונה: רועי שגב, סמנכ"ל יד 2 צילום: אילן ספירא

 

{loadposition google02}


 

{loadposition advert1}