מאחר ולא הייתה בעיר בנייה חדשה

 

המכרזים האחרונים הינם לקרקעות בשכונת פסגת טל, שכונה חדשה שתכלול כ-2,000 יח"ד, מתוכן 650 יח"ד במסגרת מחיר למשתכן. השכונה משתרעת על פני 740 דונם ועל פי התכנון היא תתאפיין בבנייה רוויה של בניינים בני 6-12 קומות ועוד עשרות צמודי קרקע.  חשוב לציין כי הפרויקט המשמעותי האחרון שהוקם בעיר, היה של חברת אפרידר שבנתה 450 יחידות דיור ב- 2008, רובן שווקו לעמיתי "חבר". אפרידר שילמה למינהל מקרקעי ישראל כ-122 אלף שקל ליחידת דיור, לא כולל הוצאות פיתוח (55 מיליון שקל) ומחיר דירת 4 חדרים בפרויקט בסוף 2009 היה כמיליון שקל.

 

{loadposition google03}

 

במכרזי המינהל שפורסמו בשבוע האחרון, זכו 10 חברות במחיר ממוצע של 227 אלף שקל (לא כולל פיתוח), כך שלמעשה מחירי הקרקעות הכפילו עצמם לעומת מחירי המכרז מלפני שלוש שנים.  בהתאם להתייקרות הקרקעות כך גם מחירי הדירות. מחירה של דירת 4 חד' בשכונה החדשה צפויה לזנק בכ- 30 אחוז לרמה של 1.3 מיליון שקל. עליית המחירים בעיר הינה תוצאה של ביקושים חדשים לדיור המגיעים בעיקר בשל המחירים הגבוהים בערים הסמוכות (1.5 מיליון שקל לדירת 4 חד' בפתח תקווה) וההתפתחות של ראש העין בשנים האחרונות בתחום התשתיות והחינוך.

 

את המחיר הנמוך ביותר תשלם חברת יורו ישראל שתקים 47 יח"ד במחיר של 138 אלף שקל ליחידת קרקע. חברות נוספות שזכו במכרזים: שיכון ובינוי ושפיר יבנו כל אחת 256 יח"ד, חברת קירת תבנה 192 יח"ד, חברת דונה תבנה 132 יח"ד, גיא ודורון לוי יקימו 53 יח"ד ועוד.

 

דורון לוי, מנכ"ל משותף בחברת גיא ודורון לוי, מוסר כי "ראש העין נמצאת במיקום אטרקטיבי בסמוך לפתח תקווה ובנגישות גבוהה לכבישים מרכזיים. כיום לאחר עשור בו כמעט ולא היו פרויקטים חדשים, יש ביקוש רב לדירות חדשות הן מקרב תושבי העיר והן ממשפחות צעירות מהאזור, המעוניינות לגור באזור איכותי במרכז הארץ. בשלב הראשון מחירי הדירות בשכונה החדשה יהיו אטרקטיביים יחסית לאזור".

 

ראש העין נחלקת לשני אזורים עיקריים. ראש העין הוותיקה המאופיינת בעיקר בבתים צמודי קרקע ישנים וראש העין החדשה המאופיינת בבנייה מעורבת של צמודי קרקע ובנייה רוויה. ראש העין החדשה מושכת אליה אוכלוסייה חילונית ברמה סוציו-אקונומית בינונית גבוהה ודירת יד שנייה בשכונות אלו עולה בממוצע 1.2 מיליון שקל.

 

עפרה חדד, סמנכ"ל בחברת יורו ישראל אמרה כי "המכרזים שפורסמו מתחילת השנה הם רק קצה הקרחון. בשנים הקרובות, המינהל מתכנן להוציא מכרזים לעוד אלפי יח"ד במזרח העיר. בנוסף, בשנים הקרובות המדינה תשקיע מיליארדי שקלים  על הפיתוח של השכונות המזרחיות כולל מחלפים וכבישים שיחברו גם את כביש 6 לכביש חוצה שומרון". בעיריית ראש העין מאמינים כי בשנים הקרובות אוכלוסיית העיר תכפיל עצמה לכ-80 אלף תושבים.

 

{loadposition google02}

 


 

 

{loadposition advert1}