על פי התכנון, החברה תקים שני מגדלים בני 14 קומות וחמישה בנייני מגורים בני 4-6 קומות. בשלב הראשון של הפרויקט שיווקה החברה 250 דירות ב-12 בנינים (מתוכם נותרו למכירה 50 דירות) ובשלב השני מתכננת החברה לבנות 183 דירות נוספות.

 

סך הכל החברה תקים כ-450 יח"ד בשכונה הירוקה בכפר סבא. לדברי אבי זיתוני, מנכ"ל חברת א.זיתוני "לאור ההצלחה בפרויקט ECO חתמנו על עסקה נוספת וכיום רבע מכלל הבנייה בשכונה הירוקה היא של פרויקט ECO שהפך בעצם לשם גנרי של כלל השכונה". בשכונה הירוקה בכפר סבא שני מתחמים: מתחם 60 בו 2000 יחידות דיור ומתחם 80 בו 3000 יחידות דיור. קבלנים בולטים נוספים במתחם 60 הם רמי שבירו, ינוב, שכטמן ומספר קבוצות רכישה. במתחם 80 הקבלנים הבולטים הם שיכון ובינוי, מנרב, נוה מרום, גבריאלי (תדהר), הגבעה וקבלנים נוספים. בימים אלה פרסמה החברה הכלכלית כפר סבא מכרז להקמת בית ספר ירוק במתחם 60 בשכונה הירוקה, אשר מתוכנן להיפתח בחודש ספטמבר 2012.

{loadposition google03}

 

לדברי זיתוני הביקושים לדירות בשכונה שברו את כל השיאים באזור כולו: "השכונה הירוקה הצליחה למשוך קהל איכותי גם מהערים הסמוכות ולהוות אלטרנטיבה אטרקטיבית ומבוקשת, על ידי משפרי דיור וזוגות צעירים, מרעננה, הרצליה והסביבה, שמעוניינים לגור בשכונה מתוכננת שלוקחת בחשבון את כל צרכי האוכלוסייה ברמת החינוך, התרבות, הבריאות והפנאי. מחירי הדירות בפרויקט עלו בשנה וחצי האחרונות ב-25 אחוז אך עדיין מדובר באלטרנטיבה לערים יקרות כמו הרצליה ורעננה".

 

על פי התכנון, דירת 4 חדרים בקרקע החדשה שנרכשה תעלה החל מ-1.7 מיליון שקל, דירת 5 חדרים תעלה 1.95 מיליון שקל ודירות גן יעלו החל מ-2.4 מיליון שקל. החברה תקים 20 סוגים שונים של דירות על מנת להתאים לכל משפחה את יחידת הדיור הכי הנוחה לצרכים שלה.

 

חברת א.זיתוני היתה בין החברות הראשונות שהחלו לבנות בשכונה הירוקה בכפר סבא. לדברי זיתוני, "כפר סבא היתה העיר הראשונה שהחליטה להקים שכונה בה התב"ע עצמה מתווה את הנושא האקולוגי. תוכנית הבינוי שמאפיינת את הפרויקט היא מרווחים גדולים בין הבניינים. כל הבניינים מתוכננים על שדרות ירוקות ופארקים, כך שיש נגישות מלאה לאזורי המשחקים ללא חציית כבישים".

 


התב"ע האקולוגית של השכונה כוללת בין היתר פתרונות ירוקים וסביבתיים בתחומים שונים כמו נטרול אנטנות ומפגעי תקשורת, הפחתת הרעש בשכונה באספקטים חיצוניים ותוך מבניים, התקנת מערכות אוורור ומסננים לשיפור איכות האוויר, חיסכון באנרגיה ושימוש באנרגיות חלופיות, אמצעים להחדרת מי נגר לקרקע ומניעת סחף, פינוי פסולת ומרכיבי מחזור.

 

צריך לזכור כי עלויות הבנייה והתכנון בפרויקט אקולוגי גבוהות יחסית לפרויקטים רגילים. על פי הערכות מדובר בתוספת של 5-6 אחוז לפחות בעלויות הבנייה והתכנון.

{loadposition google02}

 

 {loadposition advert1}