המגדל, בהיקף השקעה של כ-200 מליון שקל, יוסמך לתקן Leed האמריקאי המחמיר לבנייה ירוקה, כמו גם לתקן הישראלי לבניה ירוקה. הפרויקט מוקם על קרקע בבעלות פרטית של החברה. הקרקע נרכשה לאור הביקוש הגובר למשרדים באזור המסגר ונתיבי איילון ובמסגרת תוכנית התחדשות עירונית לאזור המסגר כולו כאזור תעסוקה, בילוי ומגורים מתקדם.

 

מיקומו האסטרטגי של הבניין, במסגרת תוכנית ההתחדשות העירונית: בקרבת הליכה ממתחם חסן ערפה (מול הבניין), בו מתוכננים לקום 14 מגדלים מתוכם יוקצו 25 אחוז למגורים, והשוק הסיטונאי, בו מתוכנן לקום מרכז תעסוקה ומגורים גדול מאוד. הבניין חולש על צירי תנועה ראשיים: איילון, המסגר. תחנת הרכבת הקלה, שתיבנה בצומת מעריב (קרליבך), תחבורה ציבורית ושביל אופניים מתוכנן.

{loadposition google03}

 

המגדל מוקם בשני שלבים. בשלב א', שבנייתו תושלם בינואר 2011 מוקמות 7 קומות ראשונות בשטח של 7000 מ"ר וכן חניון תת-קרקעי בן 6 מפלסים. בשלב ב' יוקמו 13 הקומות הנוספות. המחיר למ"ר ינוע בסביבות 85 שקל למ"ר לחודש ברמת מעטפת. ביצוע הפרויקט – על ידי חברת אחים עזורי, המתמחה בייזום וביצוע פרויקטים של נדל"ן מניב. מימון הפרויקט והליווי הפיננסי סופק על ידי בנק לאומי לישראל התומך בייזום החדשני לבנייה הירוקה.

שלב א' שווק במלואו לחברת ג'ון ברייס הדרכה מקבוצת מטריקס, למי"ל (מרכז ישראלי לניהול) ולזכיין הישראלי של מרצדס.


לדברי רונן עזורי, מנכ"ל חברת אחים עזורי: "אנו גאים בדיירים שבחרו עד כה באקו-טאואר כמקום מושבם. כבר לפני שלוש שנים היה ברור לנו שהחברות המובילות צריכות פתרון חדש ויצירתי שתואם את המודעות שהתפתחה לעסקים טובים ובריאים. מבחינתנו זה אומר שיש לשלב מספר עקרונות מובילים כגון איכות חיים, ייעול, חיסכון ובעיקר: - שמירה וכיבוד של ערכי איכות הסביבה. להערכתנו, בניה ירוקה תהפוך לסטנדרט של מגדלי המשרדים בעולם המערבי.

 

הפרויקט מתוכנן ע"י משרד האדריכלים OKA בראשות אורית וילנברג-גלעדי וקרן ידווב, המתמחה בפרויקטים ייחודיים (כגון תכנון שגרירות ישראל בברלין), בשיתוף פעולה עם Guy Battle מלונדון, יועץ לקיימות מהמובילים בעולם, בעל נסיון רב שנים בפרויקטים סביבתיים, עמוס חלפון A.E.S, מהנדס יועץ לבנייה ירוקה, המתמחה במערכות שימור אנרגיה ואנרגיה חלופית, והאמן האקולוגי אדריכל אורי דה בר.


דיירי הבניין ייהנו ממגוון יישומים אקולוגיים, שיוצרים יחד אורח חיים ייחודי במשרד עם דגש על איכות חיים, מודעות ירוקה, ייעול, וסביבת עבודה נעימה ושונה. כמו כן, ייהנו מחסכון בהוצאות על צריכת אנרגיה ובהוצאות תפעול השוטפות.

בין הטכנולוגיות הירוקות שישולבו במגדל לצורך שימוש נכון, יעיל ובריא במשאבים – שימוש בתאורה טבעית באמצעות פטיו שמכניס אור למרכז הקומות וע"י זכוכית בידודית "חכמה" המאפשרת מעבר אור וכמו כן המסייעת בסינון חום וקרינה לחיסכון בהוצאות מיזוג. מערכות מיזוג אוויר וחשמל החוסכות וממחזרות אנרגיה,שליטה ובקרה על מערכות הבניין לאורך כל היממה, מערכות למחזור מים אפורים ולקליטת מי נגר ומזגנים, גן בוטני בשטח נרחב של 300 מ"ר בקומה החמישית ובקומה העשרים. כניסת אוויר טבעי בשילוב מערכות הזרמת אוויר צח מקורר; שילוב תאים פוטו-וולטאים לאנרגיה סולארית בחזיתות ובגגות המבנה; מתקנים למחזור והפרדה של פסולת אורגנית, קרטונים ונייר בדחיסה, ברזל, ובקבוקי זכוכית/פלסטיק; הקצאת איזור מיוחד לחניית אופניים, ומקלחות צמודות על מנת לעודד ולאפשר לעובדים בבניין להגיע לעבודה באופניים. כמו כן, הקרקע במתחם עברה ניקוי אקולוגי מיוחד לאחר ששימשה במשך שנים לפעילות תעשייתית מזהמת; בבניה עצמה משולבים חומרים ידידותיים לסביבה וקיימת הקפדה על עקרונות ירוקים.

המבנה בתכנון ארכיטקטוני ועיצוב נופי ייחודי, והושקעה בו מחשבה רבה מאוד לשילוב עקרונות של בניה ירוקה עם עיצוב בסטנדרטים של מגדלי יוקרה. התכנון כולל שטחים פתוחים ומרפסות מגוננות בתפיסה של "גנים תלויים". בקומה ה-5 מתוכנן כאמור גן אקולוגי רחב ידיים ובו שבילים, ספסלים ופינות חמד. מערכות להפקת חשמל באנרגיה מתחדשת, כגון: קולטים סולאריים וטורבינות רוח ישולבו בבניין כאלמנטים עיצוביים ולא רק טכניים. גג הבניין ישמש כגן אקולוגי. מרחבים אלו מהווים ערך מוסף לבניין, כיוון שהם מגדילים את השטחים ה"ציבוריים" הירוקים. בין המרפסות לפאטיו יהיו גשרים שייצפו אל החצרות או אל המרפסות וישמשו למעבר בין חלקי הבניין. בקומה 18 מתוכננת בריכת שחיה מקורה עם מלתחות לרווחת עובדי הבניין. הכניסה הראשית לבניין תהיה דרך אטריום מודרני- חלל גדול ומרכזי בגובה 17 מטר.

 

אודות היזמים:

חברת "אחים עזורי" נוסדה לפני למעלה מארבעים וחמש שנה. מנוהלת כיום על ידי האחים רונן ואלון עזורי. החברה פעילה בתחום ייזום וביצוע פרויקטי נדל"ן, בעלת נסיון עשיר בפרויקטי משרדים, מסחרי ומגורים. בשנים האחרונות מתמקדת הפעילות בנדל"ן מניב - משרדים ומסחרי.

חברת "נקרה החזקות"
– בבעלות אלי ודודי עזורי, פעילה בתחום השקעה בפרויקטים למגורים ומשרדים בגוש דן ובשרון. דודי עזורי הוא גם בעליה של חברת "מפל אנרגיה ירוקה" לטיהור מי שפכים המפעילה אתרים בישראל ובעולם בטכנולוגיה שפותחה על ידי החברה.

 

{loadposition google02}

 {loadposition advert1}