על פי התוכניות של היזמים, מגדלי ההשכלה תל אביב ימוקמו במפגש הרחובות דרך משה דיין ודרך ההגנה. היזם מציין כי הפרויקט מוקף מסביבו בפארק, גינות וגני משחקים, מגרשי טניס, קאנטרי קלאב ומתנ"ס בית בארבור, בית דואר מרכזי, גני ילדים, בתי ספר (עירוני ט', אורט סינגלובסקי) ומוסדות חינוך לכל הגילאים. במתחם צפוי לפעול הקמפוס של מכללת אפקה שצפוי לעבור למקום ממיקומו הנוכחי. 
 
שיווק הקרקעות ליחידות הדיור העתידיות יבוצע במסגרת קבוצת רכישה שמארגנת חברת רפאל א.ג יזמות בע"מ בבעלות איש העסקים דוד רפאל. בימים אלה החלה המכירה של זכויות על הקרקע לדירת 4 חדרים בפרויקט העתידי, במחיר של החל מ- 380,000 שקל. הפרויקט מתוכנן לקום על מגרש בן 3,500 מ"ר ששימש בעבר כמרכזיית בזק, ונרכש על ידי משקיעים פרטיים. 

כחלק מהעסקה, מתחייבת מארגנת קבוצת הרכישה להחזיר לכל לקוח את מלוא כספו, אם הוועדה המחוזית לא תאשר את התכנית בפרק זמן של שלוש שנים וחצי ממועד חתימת הסכם בין היזמים ללקוח.

בחברה מציינים כי כל מי שחותם על חוזה לרכישת יחידת קרקע לדירה, מקבל התחייבות בכתב כי כספו יוחזר לו במלואו בצירוף ריבית והצמדה, אם הוועדה המחוזית לא תאשר את הפרויקט בתוך שלוש שנים ממועד הפקדת התוכנית, או בתוך 3.5 שנים מיום חתימת החוזה בין א.ג רפאל הלקוח (המוקדם מבין השניים). עד למימוש האופציה לרכישת הקרקע, כספי הלקוחות יופקדו בחשבון נאמנות שינוהל על ידי משרד עורכי הדין ש. פרידמן. כסף זה ישמש לרכישת הקרקע, הצפויה להתבצע במהלך שנת 2014. במקביל לרכישת הקרקע, יירשמו עליה זכויות במנהל מקרקעי ישראל לטובת הלקוחות. אומדן עלות משוערת של דירה, בכפוף לאישור הוועדה המחוזית ולקצב התקדמות הבניה, מוערך בכמיליון וחצי שקל בלבד.

הפרויקט המתוכנן במקום על ידי היזמים הוא מתחם סגור. הוא יכלול כאמור מגדל מגורים בן 21 קומות של דירות מרווחות בנות 4 חדרים עם מרפסות בגודל 12 מ"ר ונוף של קו החוף במערב והרי השומרון במזרח; שני מבנים בני ארבע ושש קומות של מעונות סטודנטים עם ספרייה וחדר מחשבים; שתי קומות מסד של מסחר, חנויות, בנקים, סופרמרקט, בית מרקחת, מרפאות ובתי קפה אשר ייבנו סביב חלל מרכזי וחזיתות מסחריות שייפנו לדרך ההגנה ולדרך משה דיין; חניון תת קרקעי נרחב ועוד.

שטח המגרש המיועד לבניה הוא 3,500 מ"ר והוא נמצא במפגש הרחובות דרך משה דיין ודרך ההגנה בשכונת יד אליהו, אשר שימש בעבר כמרכזייה של בזק, ונרכש על ידי משקיעים פרטיים – קבוצת ריאליטי +פאנד השקעות. כל פי התכנון, בנקודה זו צפוים להיפגש שני קווי הרכבת הקלה, הקו סגול שיעבור בדרך ההגנה והקו הצהוב שיעבור בדרך משה דיין, אשר יחברו את מגדלי ההשכלה תל אביב לכל חלקי העיר וכן לערי הסביבה. צירי תנועה מרכזיים קרובים יספקו גישה נוחה ומהירה לכלי רכב אל מגדלי ההשכלה תל אביב מכיוונים שונים – מחלף לה גארדיה, דרך הטייסים, כביש איילון ומחלף אלוף שדה.

האזור בו שוכנים מגדלי ההשכלה תל אביב הוגדר על ידי ועדות התכנון כמתחם המכללות החדש של מזרח העיר תל אביב-יפו, והוא מיועד לפיתוח עירוני סביב נושא ההשכלה, שיכלול מוסדות השכלה, פתרונות דיור לסטודנטים ולסגל האקדמי, שטחי מסחר נלווים ושירותי רפואה.

המגרש שעליו יוקם הפרויקט מהווה הזדמנות באזור זה, שכן בשכונת יד אליהו כמעט ואין קרקע זמינה למגורים. מבני המגורים הקיימים כיום בסביבת הפרויקט, הינם בני 8-10 קומות לכל היותר, מה שמבטיח נוף פנורמי פתוח אל האופק החל מהקומה השישית מתוך 21 קומות המגורים של מגדלי ההשכלה תל אביב (שייבנו מעל שתי קומות ראשונות מסחריות).

דוד רפאל, מנכ"ל קבוצת רפאל נדל"ן: "במטרופולין כמו תל אביב, כל כמה שנים מחפשים את 'הדבר הבא'. פעם זו הייתה שכונת פלורנטין. בשנים האחרונות זוהי יפו. והתחנה הבאה היא שכונת יד אליהו, שהפיתוח בה נמצא בחיתוליו, ומי שישקיע בה היום ייהנה ככל שהזמן יחלוף. יד אליהו, ובייחוד מתחם המכללות החדש שמתוכנן להיבנות בה, מוגדרים על ידי מוסדות התכנון כדבר הבא בפיתוח העירוני של מזרח העיר תל אביב. מגדלי ההשכלה תל אביב, בלב לבו של מתחם המכללות החדש, מהווים כיום הזדמנות נהדרת לרכישת נכס לצורך מגורים, או להשקעה. אני משוכנע שככל שפיתוח השכונה והקמת מתחם המכללות יתקדמו – מחירי הדירות באזור זה יאמירו".

אסף ורדי, שותף בקרן ריאליטי: "אנו שמחים להיות חלק מתהליך ההתחדשות העירונית בשכונות מזרח העיר. לצד הפרויקטים החדשים, שיפור הנגישות ומוסדות ההשכלה המתוכננים, יהווה הפרויקט עוגן תרבותי - קהילתי שוקק ומוקד משיכה לצעירים".

חברת רפאל א.ג יזמות בע"מ היא הזרוע המארגנת קבוצות רכישה בקבוצת רפאל נדל"ן. לקבוצת רפאל נדל"ן 22 שנות ניסיון בענף תוך צבירת ניסיון, יידע והתמחות בהשבחה ובשיווק קרקעות בארץ ובחו"ל.