בעקבות העסקה תרשום הקבוצה רווח לפני מס של 55 מיליון שקלים. במסגרת העסקה סוכם שגם לאחר המכירה תמשיך RED לנהל את בניין המשרדים.

עסקה זו היא חלק מתהליך צמיחה מואץ של פעילות RED במרכז אירופה בשנים האחרונות. היקפי מכירת הדירות של RED של הגיעו לכ-1000 יחידות דיור במונחים שנתיים (מ-241 יחידות שנמכרו ב 2014, ל-570 יחידות ב- 2015, 743 יחידות שנמכרו ב- 2016 ו-767 בתשעת החודשים הראשונים של שנת 2017). פעילות החברה מתרכזת בערים וורשה (שם עיקר פעילותה), בוקרשט, פראג ובלגרד.

בשלוש השנים האחרונות ביצעה RED השקעות של כ- 150 מיליון אירו ברכישת קרקעות לפיתוח פרויקטים, וכיום היא מנהלת 10 פרויקטים בשלבי בנייה שונים. הפעילות של RED נהנית מהצמיחה המואצת של שווקים אלה.

התרחבות הפעילות של RED נתמכת באיתנות הפיננסית של שיכון ובינוי, ובידע הרב שנצבר בקבוצה בייזום, הקמה והפעלה של פרויקטים, ובכלל זה נדל"ן מניב בישראל ובעולם.guydvorin251217

משה לחמני, יו"ר שיכון ובינוי: "הכנסת השותף ב- KBP הינה המחשה נוספת לתפיסה האסטרטגית בשיכון ובינוי בנושא ה- project cycle – ייזום, הקמה, הפעלה והשבחה של נכסים, ולאחר מכן מימוש חלקי, בתזמון נכון, תוך שחרור הון ושמירה על פעילות ההפעלה. אנו נהנים מהרוח הגבית והצמיחה במדינות כמו פולין וסרביה וממשיכים באיתור הזדמנויות עסקיות נוספות שיתאימו לפורטפוליו של שיכון ובינוי".

גיא דבורין, מנכ"ל RED: "עסקה זו ממחישה את היכולות הניהוליות והמקצועיות הרבות שנצברו בRED לאורך השנים. אנו חיים ונושמים את המדינות בהן אנו פועלים, והמגע המתמיד עם השטח והפרויקטים מוביל אותנו להזדמנויות צמיחה נוספות במדינות שבהן אנו כבר נמצאים ובמדינות חדשות. כך נמשיך לעשות גם בהמשך הדרך".