הנה כמה טיפים  שיעזרו לכם להתניע את החיים שלכם בדירה החדשה. 
 
הזדמנות לעצב את הדירה כמו שתמיד חלמתם
כשהדירה כבר מרוהטת, צבועה ומסוידת, קשה לחזור אחורה ולעצב אותה מחדש. כשאתם נכנסים אליה היא ריקה, ואתם יכולים לעצב ולשפץ אותה כמו שתמיד חלמתם. זה הזמן לחלום בגדול, כי לא תהיה לכם הזדמנות כזאת בקרוב, וגם הרבה יותר קשה לעשות את זה כשהדירה כבר מרוהטת וגרים בה. תחשבו יצירתי. למשל, אם חדר הרחצה ממש קטן אבל מחוברת אליו מרפסת שירות, אתם יכולים לבטל את הקיר המחבר ביניהם ולהפוך את חדר הרחצה לגדול ומפואר. כמובן, זה ייקח את המקום של מכונת הכביסה, אבל לפעמים זה שווה את זה. 

אל תהססו להחליף בין המיקומים של החדרים – הדירה שלכם לא חייבת להיראות כמו שהקבלן תיכנן. למשל, אתם יכולים להחליט שפינת האוכל תהיה דווקא בסלון, ואם הסלון קטן מאד אולי תבטלו את פינת האוכל, ותציבו שולחן גדול ונעים במרכז המטבח. אם המטבח קטן, אתם יכולים להציב אי שיהווה גם משטח הכנת אוכל וגם שולחן. אם המטבח גדול מאד אבל חדר השינה קטן, אתם יכולים להחליף בין החדרים, ולהתקין את כל האינסטלציה מחדש. אם חדר השינה ענק וחדר הילדים שלידו קטן מאד, והקיר שבאמצע אינו קיר תומך – אתם יכולים להזיז את הקיר ולשנות את הפרופורציות של הדירה. אגב, זה הזמן להתפרע עם צבעים ומרקמים... קירות בצבעים שונים, חיפוי אבן על קיר אחד או שניים, טפט עליז על קיר שתוחם פינת המשחקים של הילדים.

להכיר לילדים את השכונה
ילדים מתחברים תוך דקות עם ילדים אחרים. מספיק שלאחד מהם יש משחק מעניין, בשביל ליצור קליק מהיר. אם עברתם לשכונה חדשה, צאו לסיבוב, הכירו את המקום. חפשו גני שעשועים קרובים, גינות כלבים אם יש לכם כלב, בדקו איפה בית הספר, איפה הגן, איפה המכולת השכונתית הקרובה לבית שלכם, איפה הסופרמרקט. חפשו דרכי קיצור מכל מקום לבית שלכם, הכירו לילדים שלכם את המקום כדי שלא יילכו לאיבוד אם יסתובבו לבד ליד הבית. למשל, הפנו את תשומת לבם לשלטים, לשמות של רחובות, ושרטטו קו דמיוני מכל מקום זכיר ישירות לבית החדש. כדי לקרב את הילדים לשכונה החדשה ולגרום להם לחבב ו"לאמץ" אותה, מצאו כל מיני פינות חן קטנות שיהיו המקומות הסודיים שלכם ושל הילדים. זה יכול להיות עץ גדול שתחליטו לעשות מתחתיו פיקניק באביב, זו יכולה להיות פינה נסתרת בגינת השעשועים שאליה תגיעו בשבת עם הברביות, זה יכול להיות שביל שמתאים בדיוק לטיול אופניים. הפעילו את הדימיון: לכל דבר אפשר לשוות הילה של קסם ולדמיין מה אפשר לעשות אתו. 

לדאוג למיגון וביטוח הדירה
שילמתם הרבה מאד כסף עבור הדירה שלכם, ומן הסתם תמשיכו לשלם עוד שנים רבות. כעת, אתם צריכים למגן ולשמור על הבית שלכם. פעולה ראשונה היא כמובן להזמין מיגון כמו דלת טובה, אזעקה וכל מה שנראה לכם מתאים בהתחשב במיקום של הדירה ובקומה שבה היא נמצאת (דירות גן, בתים פרטיים וגם פנטהאוזים נמצאים בסיכון גבוה יותר. פעולה שנייה ומיידית היא, לעשות ביטוח דירה לשמירה על הנכס שלכם וכן על מה שיש בתוכו. ביטוח דירה כולל בתוכו סעיף ששומר על כל מה שקשור לשלד הדירה: אם יש לכם נזילה, אם יש רטיבות בקירות, אם הדירה עולה באש, רעידות אדמה ואפילו סעיף של צד גימל, אם קורה משהו למישהו בדירה שלכם והוא תובע אתכם - כל הבעיות, התקלות והתאונות מכוסות ומשולמות על ידי הביטוח (ואתם חוסכים עשרות אלפי שקלים!). בנוסף, הביטוח כולל גם סעיף של תכולת הדירה – שבעצם שומר על כל הרכוש היקר שלכם (סעיף אופציונלי אך מומלץ). 

לשריין אנשי מקצוע בהיכון
כל דירה זקוקה לתיקונים, שיפוצים וכו'. אם עברתם לגור במקום חדש בקשו המלצות על חשמלאי, אינסטלטור, שיפוצניק ועוד – כדי שתהיה לכם רשימה מוכנה של אנשי מקצוע. אין דבר יותר מעצבן מלהתחיל לחפש איש מקצוע כשהתקלה כבר מתרחשת, ולהסתמך על האדם הראשון שמוצאים באינטרנט.